Szanowne Koleżanki i Koledzy! Drodzy absolwenci Politechniki Wrocławskiej!

Kolejny Biuletyn przedstawia nasze (i nie tylko) działania, które były podejmowane w minionym, a także na początku bieżącego, 2022 roku. Działamy w nowo wybranym składzie władz Stowarzyszenia, kontynuując wcześniejsze inicjatywy, odpowiadając także na potrzeby chwili. Tak więc, udało się zrealizować, między kolejnymi falami pandemii, część działań w wymiarze „stacjonarnym”. Liczymy, że w tym roku będzie co najmniej tak samo, a może powrócą inne formy bezpośredniego kontaktu absolwentów (zjazdy, spotkania z ciekawymi absolwentami). Garść informacji z Uczelni niech zachęci Was do odwiedzania także innych stron Politechniki Wrocławskiej! Zwracamy uwagę na szczególny wymiar tegorocznego Balu Charytatywnego JM Rektora. Obok podstawowego celu, tj. zebrania środków na stypendia dla osób z niepełnosprawnościami, dosłownie w ramach praktycznie natychmiastowej reakcji na agresję Rosji na Ukrainę, zebrano także pokaźną kwotę na pomoc (w formie jednorazowego stypendium) dla studentów z Ukrainy. Stowarzyszenie bierze udział w kapitułach przyznających tę pomoc finansową.

Zapraszam do lektury Biuletynu! Zachęcam do kontaktu – dane w Biuletynie!

Przewodniczący Zarządy SAPWr
Stanisław Lochyński