Z przyjemnością informujemy, że członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej – prof. Arkadiusz Wójs – został wczoraj wybrany na Rektora Politechniki Wrocławskiej na kadencję 2020-2024.

Z tej okazji składamy Rektorowi-elektowi najserdeczniejsze gratulacje i życzymy powodzenia w realizacji programu wyborczego. Jednocześnie zapewniamy o gotowości Stowarzyszenia do rozwijania owocnej współpracy z naszą Alma Mater.

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

Arek Wójs na biurku w sali w A4– Chciałbym, żeby Politechnika Wrocławska stała się świetną europejską uczelnią, prowadzącą badania na światowym poziomie i rozpoznawalną w międzynarodowych rankingach. Naszym celem będzie też budowa nowoczesnej dydaktyki i uzyskanie tytułu uczelni badawczej. Zależy mi też, żeby ludzie czuli się tutaj jak u siebie. Czuję ogromne zobowiązanie i mam nadzieję, że równie szczęśliwy jak dziś, będę też za kilka lat – powiedział tuż po wyborze prof. Arkadiusz Wójs

Mamy potencjał, optymizm i pomysł na uczelnię

W swoim programie wyborczym jako motto wybrał słowa Alberta Einsteina: „Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo” oraz wynalazcy Charlesa Ketteringa: „Interesuje mnie tylko przyszłość, bo tam zamierzam spędzić resztę życia”.

– Politechnika Wrocławska to fantastyczna uczelnia, która tylko chwilowo znalazła się w ślepym zaułku. Mamy potencjał i dość determinacji, optymizmu i pomysłów, aby w ciągu kilku lat zbudować Politechnikę otwartą, nowoczesną i rywalizującą z najlepszymi uczelniami. Politechnikę wykorzystanych szans, wartości i szacunku – mówił prof. Arkadiusz Wójs podczas debaty kandydatów na rektora PWr.

Według rektora elekta ważna będzie wspólna praca nad napisaniem nowego statutu i strategii uczelni, która ma być dla wszystkich swoistym drogowskazem. Należy przywrócić rangę senatowi, podnieść pozycję wydziałów, określić kompetencje katedr i wyznaczyć zadania radom dyscyplin.